نصب و طراحی انواع سایت , انجمن , شبکه اجتماعی و فروشگاه های اینترنتی

تماس : 09338096067

ساخت انواع سایت و انجمن بر روی بهترین هاست های دنیا

  • ۰
  • ۰
چه چیزهایی دست نخورده باقی خواهند ماند ؟

به صورت واضح ، برخی از ویژگی های مهم و قراردادی دروپال بدون تغییر ادامه خواهند یافت. دروپال همچنان یک منبع متن باز است و کدهای آن همچنان تحت مجوز GPL (General Public License) باقی خواهند ماند. دروپال یک تکنولوژی متکی به جامعه است که رشد و نمو خود را مدیون جامعه کاربری خود می داند.
انعطاف پذیری و قدرت به عنوان نشانه های پلتفرم دروپال باقی خواهند ماند. دروپال 8 بر شانه های قدرتمند نسخه های قبلی خواهد ایستاد و سعی خواهد کرد در رده بندی هایی همچون کارایی ، کاربرد پذیری و یکپارچگی یکه تازی بیش تری در میدان عمل داشته باشد.
حال با اینکه شاهد تغییرات اساسی در ساختار دروپال نسخه 8 خواهیم بود خیلی از قراردادهای سایت سازی و توسعه در این نسخه بدون تغییر باقی خواهند ماند. سایت سازان و کاربران قسمت های آشنایی همچون Blocks, Views, Taxonomy, Users را خواهند شناخت که گرچه تکامل یافته اند ولی شاکله اصلی این عناصر بدون تغییر باقی مانده است.

مزایای دروپال 8

هر نسخه اصلی دروپال با خود ترکیبی جدید از تجربه کاربری و توانایی را به ارمغان می آورد. دروپال نسخه 7 به عنوان پلتفرمی که می تواند نیازهای کامل وب سایت های سطح سازمانی (Enterprise-level) را پشتیبانی کند ظهور کرده بود. با آمدن نسخه 8 دروپال نه به عنوان محصولی قدرت مند و انعطاف پذیر بلکه بهترین محصول در رده های زیر شناخته خواهد شد :
• قابلیت استفاده
• طراحی انحصاری تلفن همراه
• کارایی
• بهره وری
• مهاجرت
• قابلیت های چند زبانگی
• یکپارچگی
• سهولت قالب بندی
• پشتیبانی
• توسعه دهندگان
قابلیت استفاده (Usability)
دروپال 8 با بازدهی بالاتر و حسی بهتر به یاری سازندگان ، مدیران و کاربران سایت ها خواهد آمد و پشتیبانی همه جانبه ای از ویژگی هایی همچون WCAG و ATAG از خود نشان خواهد داد.
کاربران برخی از قسمت های لازم سایت های خود همچون ویرایشگر متنی و ابزاری جهت نگارش محتوای کارآمد را به همراه یک قالب واکنش گرا (Responsive) جلوی روی خود خواهند دید.
پیش نمایش محتوا (Content Previews) و بلوک های انعطاف پذیر (Flexible Blocks) و پشتیبانی جهش یافته ای از پیش نویس های تجدید نظر (Draft Revisions) به صورت فزاینده ای بهبود یافته اند.

طراحی انحصاری تلفن همراه (Mobile-First Design)

قالب های واکنش گرا از ابتدای راه دروپال 8 همراه شما خواهند بود و جهت اطمینان خاطر نسخه قالب مدیریت وب سایت را نیز از این ویژگی مورد استقبال بهره مند ساخته اند.
قالب های مدیریتی و قالب بازدیدکنندگان سایت با توجه به ویژگی موبایل دوستی (Mobile Friendly) در کنار یک دیگر جمع شده اند. دیگر نیازی نیست جهت دستگاه های مختلف کد نویسی کنید.

کارایی (Performance)

یکی از چالش برانگیزترین قسمت های طراحی سایت های پیچیده با دروپال همین بخش است که در نسخه 8 بهترین روش ها و قرارداد ها نظیر لود کردن انتخاب پذیر فایل های جاوااسکریپت ، پیکربندی پیش فرض جهت دسترسی ساده از طریق تلفن همراه و بهترین توانایی های کش کردن (Caching) را روی میز خود خواهید داشت.

بهره وری (Efficiency)

همراه دروپال 8 سایت ها می توانند بسیار سریع تر ایجاد و به روز رسانی گردند. تغییرات پیکربندی جدیدی در راه است که امکان مجزا کردن پیکربندی از محتوا را فراهم خواهد نمود که این قابلیت امکان ورژن گذاری (Verisionable) و انتقال ساده تر در میان محیط های مختلف را به همراه خواهد داشت. با ابزارهایی نظیر Views, WYSIWYG editor و تعداد زیادی entity fields جهت انتخاب کردن در هسته دروپال 8 ، سایت سازان زمان زیادی که صرف نصب کردن و به روز رسانی افزونه ها می گردید را طی نخواهند نمود. حتی ممکن است دریابید که می توانید وب سایت جدید سازمان خود را بدون استفاده از افزونه های اضافی و تنها با استفاده از افزونه های خود هسته دروپال ایجاد نمایید.

مهاجرت (Migration)

سیستم مهاجرت کنونی دروپال 8 به شما قول می دهد که وب سایت نسخه های قبلی دروپالی شما را ساده تر ، روان تر و قابل پیش بینی تر به نسخه 8 انتقال دهد. با ابزارهای نهفته در قلب نسخه 8 به زیرکی وب سایت زنده خود را به نسخه 8 ارتقا دهید و کسی نیز متوجه این تغییرات نخواهد شد. ابزار انتقال از دروپال نسخه 6 در قلب دروپال 8 شکل گرفته است و جامعه دروپال سخت کوشانه سعی دارد تا ابزار انتقال از دروپال 7 را نیز در میانه قلب دروپال 8 تکمیل کند.

قابلیت های چند زبانگی (Multilingual Capabilities)

ابزارهای چند زبانگی دروپال 8 به شما این امکان را می دهند که به سادگی هر چه تمام ترجمه های خود را انتقال و ایجاد نمایید. بازسازی قابلیت های چند زبانگی قبلی در این نسخه جدید عهدی بود که سازندگان از ابتدا بر آن پایبند بودند. دروپال 8 این پتانسیل را دار تا بتوانید از ابتدا وب سایتی به زبان غیر انگلیسی ایجاد کنید.
از زمان نصب دروپال زبان خود را انتخاب کنید ، دسترسی کاملی بر بخش های ترجمه پذیر سایت داشته باشید ، پیکربندی های سایت خود را ترجمه کنید همه این تجربه ها بدون وابستگی به افزونه و یا ابزار اضافی امکان پذیر است.

یکپارچگی (Integration)

ایجاد و توسعه وب سرویس ها (Webservice) از هر زمان دیگری ساده تر خواهد بود. بدون هیچ حرفی وب سایت دروپال 8 شما از همان ابتدا قادر خواهد بود از طریق REST API هسته دروپال با سایر سیستم ها ارتباط برقرار نماید.
تیم های مختلف در یک پروژه قادر خواهند بود سایت دروپال نسخه 8 خود را به راحتی به سایر سیستم ها نظیر : CRM, email, single sign-on(SSO), Course management و حتی سیستم های داخلی و بومی یک سازمان متصل نمایند.

سهولت قالب بندی (Ease of theming)

توسعه دهندگان سطح جلویی (Front-end Developers) به راحتی توسط سیستم قالب دهی جدید دروپال 8 می توانند قالب هایی مدرن تر و ساده تر را مهیا نمایند. استفاده از Twig که جاگیزین PHPtemplate فعلی خواهد شد اجازه خواهد داد که دیگر نیازی به استفاده از کدهای PHP در قالب خود نداشته باشید و همچنین دسترسی آسان تری به متغیرها به شما می دهد.
قالب زن ها (Themers) همچنین کنترل بیش تر بر markup دارند که به آن ها اجازه می دهد که از تگ های div کمتری استفاده نمایند که این سوپ div (div soup) در نسخه های قبلی دروپال کمی آزار دهنده می نمود. در نهایت بدانید که قالب های دروپال 8 با پشتیبانی کامل از کتابخانه ها و ویژگی های HTML5 پا به میدان نبرد خواهند گذاشت.


پشتیبانی (Maintainability)

نسخه های دروپال 8 به صورت متفاوتی عرضه خواهند شد. هر شش ماه یکبار منتظر یک نسخه مبنا باشید. مثلا ابتدا دروپال نسخه 8.1 خواهد بود و پس از شش ماه 8.2 با یک سری ویژگی های جدید می آید که البته این ویژگی ها کاملا با نسخه های قبلی سازگار هستند و یعنی اینکه API تغییری نخواهد داشت. در طی هر شش ماه نیز بنا به نیاز نسخه های غیرمبنایی جهت برطرف کردن اشکالات و به روز رسانی های امنیتی منتشر خواهند شد. مثلا در اثر یک خطا ممکن است این هفته نسخه 8.1.1 بیاید و سه روز بعد نسخه 8.1.2 ولی مطمئن باشید تا شش ماه دیگر نسخه 8.2 نخواهد آمد ! این روش پیش بینی نسخه های جدید شما را در استفاده از قابلیت های نسخه های دروپال توانمندتر خواهد ساخت.

توسعه دهندگان (Talent Pool Development)

دروپال با آمدن خود دنیای متفاوتی را ساخت. دنیایی با تمامی ویژگی های مثبت و منفی که افراد را قادر ساخته است هر روز وب سایت هایی عظیم و شگرف ایجاد نمایند. اما برای زندگی در این دنیا شما نیاز دارید که قوانین خاص و منحصر به فرد آن را فرا بگیرید و همچنین به آن ها پایبند باشید. اما دروپال 8 با باز کردن فضای کار و امکان استفاده از سیستم برنامه نویسی شی گرا و پشتیبانی از فریم ورک های PHP نظیر SYMFONY این امکان را برای سایر توسعه دهندگان فضای وب ایجاد می کند که به سادگی به دنیای دروپال قدم بگذارند و دانش و تجربه خود را با دروپال شریک شوند.


منبع : http://www.drupalcms.ir/node/5995

  • ۹۵/۰۶/۲۸

دروپال

دروپال 8

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتیپایه ریزی : بیان